Jak radzić se z zobowiązaniem egzekutorskim?

Nieraz może się wydarzyć tak, że jesteśmy zadłużeni, nie mamy z czego oddać długów a naszą sytuacją zainteresował się egzekutor i ma zamysł przeprowadzić egzekucję komorniczą, jeśli do wyznaczonego dnia nie oddamy naszego zadłużenia. Bezsprzecznie nader trudno pożegnać się nam ze sprzętami agd, czy naszym wozem, tym bardziej że rzeczy te zostaną wycenione, na sporo mniej niż w rzeczywistości kosztowały. Nikogo wszak, nie będzie obchodziło, że nie będziemy mogli dojechać do pracy bez wozu, bo nasze mieszkanie jest w miejscowości gdzie nie dojeżdżają busy. Jest jednak rozwiązanie dla takowej jednostki.

Są banki, które oferują pożyczki w takiej sytuacji. Instytucje posiadają wiedzę, że, że jesteśmy zadłużeni i pod pewnymi wymogami użyczą nam zobowiązania. Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem jest naturalnie trochę znaczniej oprocentowana, niż normalny kredyt. Łączy się to ze szczególnością sprawy w jakiej jest jednostka z długiem. Może to się okazać nasz jedyny ratunek aby uciec od egzekucji naszego majątku. Oczywiście nadzwyczaj wygodnym wyjściem byłoby, jeślibyśmy posiadali jakąś bliską osobę, jaka pożyczy nam takie środki bez żadnego oprocentowania. W praktyce, nikt jednak, nawet kumpel nie pożyczy nam pokaźniejszej kwoty pieniędzy wiedząc, że jesteśmy i tak z długami i niesolidni.
oszczędność
Tak więc zobowiązanie w banku jest jedynym rozwiązaniem w takowej sytuacji. W przeciwnym razie egzekutor przejmie część dóbr będących w lokalu. Wyceni je sporo niżej, niż są warte, a w następnej kolejności po mizernych cenach sprzeda na licytacji komorniczej. Wskazane jest więc zastanowić się nad pobieraniem takiej pożyczki. Z tego wynika wiec, egzekucja komornicza nie musi być pojedynczym wyjściem w takiej sytuacji, trzeba jednak działać szybko, aby tego uniknąć. Ewidentnie powinno się także odnaleźć dobry bank, który oferuje takie pożyczki, bo niewiele takowych jest.

VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.17_1161]
Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*